Svatý týden - pokyny

31.03.2020 15:11

Organizace bohoslužeb vychází z dekretu Kongregace pro bohoslužbu a svátosti ze dne 19. 3. 2020.

VELIKONOCE V RODINĚ - ÚVODNÍ VIDEO

S ohledem na aktuální nařízení Ministerstva zdravotnictví, veden pastýřskou péčí o zdraví věřících a kněží, nařizuji až do odvolání sloužení všech mší svatých a velikonočního Tridua bez účasti věřících.
Jan Graubner, arcibiskup olomoucký

Ve Svatém týdnu budou bohoslužby bez účasti věřících. Každý kněz však koná obřady jen jednou.

V přehledu bohoslužeb budeme informovat farníky o tom, kdy začínají tyto bohoslužby, aby se mohli s celebrantem duchovně spojit ve svých domovech, případně skrze elektronické prostředky.

Velikonoční třídenní - účast na bohoslužbách není povinná.
Povinná je účast na mši svaté na Boží hod velikonoční. Zároveň ale platí vyhlášení zákazu shromažďování a na účast se vztahuje dispens. Avšak mši svatou je nutno sledovat v přímém přenosu.