Jiří Michut

Pocházím z Hutiska - Solance a je mi 54 let. Dětství a mládí jsem prožil na Valašsku. V roce 1983 jsem vystudoval SPŠ Stavební ve Valašském Meziříčí obor pozemní stavby. Ve stavebnictví pracuji 34 let v realizaci a projektování staveb.

Od roku 1988 jsem šťastně ženatý s manželkou Stanislavou a máme tři děti (29,26 a 10 let). Jsem praktikující křesťan a spolu s manželkou doprovázíme mládež a ministranty při kostele Proměnění Páně ve Viganticích. V 90 - tých letech jsem absolvoval katechetický kurz a v roce 2016 kurz pro pastorační pomocníky.

K mým zálibám a koníčkům patří vysokohorská turistika a lyžování. Jsem rád, že mohu svým vzděláním a zkušenostmi z praxe pracovat na správě církevních objektů a majetku v děkanátu Vsetín a vynasnažím se, aby moje práce a služba  byla ku prospěchu a užitku farností.

Jiří Michut, TA