PRO ŽENY

Modlitby matek - chcete vědět více podrobností o MM? Najdete je zde

Na TV LUX byli 20. 2. 2017 v pořadu "Doma je doma" koordinátorky MM z Česka a Slovenska, a také duchovní otec MM na Slovensku Marián Dragún.   Více na:  https://www.tvlux.sk/archiv/play/11676

1. skupina MM - (Milena Orságová) se schází každý sudý týden v úterý v 19:00 h v nemocniční kapli.  Skupina je otevřená novým zájemkyním!

2. skupina MM - (Marie Jakubkovičová) se schází každý čtvrtek v 19:00 hodin v pastoračním domě. Skupina je zaplněna.

Modlitby matek (MM) vznikly  v roce 1995 v Anglii, kdy si jedna babička (Veronica) devíti vnoučat po přečtení brožurky „Co to děláme našim dětem“ uvědomila, že se jí nelíbí, v jaké společnosti by děti měly vyrůstat. Stejného názoru byla i její švagrová, maminka osmi dětí. Obě cítily, že je Pán volá, aby se modlily nejen za své děti, ale i za ty, za které se modlit nemá kdo. Po měsíci modliteb se k nim přidaly další tři maminky a tak vznikla první skupinka MM.

Svěřujeme Pánu své problémy – neumím to Pane vyřešit, odevzdávám Ti to – ve správnou dobu Pán svým neuvěřitelným způsobem problémy řeší. Za 20 let působení se toto hnutí rozšířilo do celého světa. Můžeme opravdu klidně spát, protože v době, kdy spíme, se i za naše děti modlí maminky například v Austrálii či jiných zemích světa a tak se – díky časovému posunu – modlíme za děti 24 hodin denně. Díky tomuto láskyplnému řetězu modliteb je zeměkoule omotaná láskou Panny Marie.

 

Kontakt

Římskokatolická farnost Vsetín Horní náměstí 134, 755 01 Vsetín 571 411 692, 731 402 160 favsetin@ado.cz