Mgr. Jiří Firich

Děkanátní účetní

Jmenuji se Jiří Firich a pocházím a bydlím ve Vsetíně. V roce 2007 jsem začal pracovat jako technický administrátor vsetínského děkanátu a zároveň účetní některých farností děkanátu. V roce 2011 bylo rozhodnuto, že všechny farnosti v našem arcibiskupství přejdou následující rok z „jednoduchého“ na podvojné účetnictví a v každém děkanátu proto byla nově zřízena pozice „děkanátní účetní“, který bude mít na starost vedení účetnictví pro farnosti v celém děkanátu. Od roku 2012 jsem tedy nastoupil na tuto pozici. V mé pracovní náplni je především kompletní vedení podvojného účetnictví 13 farností Vsetínského děkanátu, spolupráce s kněžími ve finančních záležitostech, administrace a vyřizování některých dotací, jednání s finančním úřadem a podávání daňových přiznání, inventarizace a aktuálně také církevní restituce ve spolupráci s technickou administrátorkou našeho děkanátu. Mimo „běžné“ účetnictví mám také na starosti účetnictví mzdové, protože také v rámci projektu Veřejně prospěšných prací zaměstnáváme na dotace z Pracovního úřadu ve farnosti Valašská Polanka a Vsetín dva zaměstnance.

Mgr. Jiří Firich